Náhradní plnění, zaměstnávání OZP v Praze

Jestliže máte ve firmě více než 25 zaměstnanců, jste ze zákona povinni zaměstnávat osoby se zdravotním postižením...

Už jste o tom slyšeli, ale nevíte nic bližšího? Rady, jak nejlépe splnit tuto povinnost, vyhnout se pokutě ve výši až 1 000 000 Kč a ještě své peníze co nejlépe využít, jsme pro Vás přehledně připravili právě zde: náhradní plnění 2023.

Zaměstnávání invalidních důchodců je předmětem mnoha jednání a legislativních úprav. Platí-li pro Vás povinnost zaměstnávání OZP (osob se zdravotním postižením), tak to v praxi znamená, že při počtu 25 a více obsazených pracovních musíte vytvořit 4 % pracovních míst pro zaměstnávání invalidních důchodců. Tuto povinnost můžete nahradit (náhradní plnění) odběrem služeb nebo výrobků od firem, které vytvářejí možnost práce pro ZTP, a zaměstnávají jich minimálně padesát procent.

Zaměstnávání invalidních důchodců, práce pro OZP

Zaměstnávání zdravotně postižených ukládá zákon o zaměstnanosti. Lidem, kteří jsou ve svém životě nějakým způsobem pracovně omezeni, stát kompenzuje jejich handicap zákonnou povinností pro zaměstnavatele, vytvořením pracovních míst pro zaměstnávání invalidních důchodců.

Umožnit zdravotně a tělesně postiženým (ZTP) pracovat lze také odběrem náhradního plnění. Zaměstnávání OZP a invalidních důchodců rovněž pomůže těmto lidem žít důstojný život a zlepší jejich začlenění do společnosti.

Náhradní plnění v Praze

Zaměstnávání osob se zdravotním postižením v Praze pro Vás zařídí bezpečnostní a úklidové agentury, které nabízejí ke svým službám také náhradní plnění. Pomáhají invalidním důchodcům a handicapovaným spoluobčanům tím, že pro ně vytvářejí pracovní místa. A pomáhají všem, kteří si neví rady s postupem a výběrem prací pro zaměstnávání důchodců. Zároveň nabízejí kvalitní a profesionální úklidové a bezpečnostní služby.

Náhradní plnění 

Odběrem služeb od těchto agentur si mohou zaměstnavatelé splnit své náhradní plnění, a tak i povinnost dle ustanovení § 24 odst. 3b č. 435/2004 Sb. zákona o zaměstnanosti nejen pro rok 2023.

Práce pro invalidní důchodce znamená aktivní začlenění se mezi zdravé lidi, ale je také velice důležitá pro zlepšení jejich životní situace.
A Vy díky odběru náhradního plnění navíc ušetříte značné částky na odvodech státu.

Nejčastější otázky o náhradním plnění


Kontakt

Mikulandská 119/10
110 00 Praha 1

tel.: +420 318 404 329
e-mail: praha@diseven.cz
web: www.disevenfacility.cz

Náhradní plnění D.I.SEVEN FACILITY s.r.o. Praha

Společnost D.I.SEVEN FACILITY s.r.o. zaměstnává více jak 50% zaměstnanců se ZPS. Nabízí komplexní služby úplného servisu a správy budov a nemovitostí. Zaměstnáváním osob se ZTP zajistí pro svého klienta náhradní plnění a tím mu pomůže vyřešit povinnost ZTP zaměstnávání. Zaměstnávání invalidního důchodce v 1., 2. a 3. stupni ZPS, zajištěním jeho profesního růstu a kladením velkého důrazu na profesionalitu, společnost D.I.SEVEN FACILITY s.r.o. odvádí pro svého klienta služby té nejvyšší kvality.

Kontakt

Mikulandská 119/10,
110 00 Praha 1

Tel.: +420 274 774 199
email: praha@sipadan.cz
web: www.sipadan.cz

Náhradní plnění SIPADAN a.s. Praha

Agentura SIPADAN a.s. má na trhu s bezpečnostními a úklidovými službami dlouholetou tradici a tím i velkou zkušenost se zaměstnáváním osob se zdravotním postižením. Zaměstnávání invalidních důchodců a zaměstnávání zdravotně postižených tato společnost zajišťuje již od roku 2002. Svým zaměstnancům nabízí kvalitní pracovní zázemí a řadu pracovních výhod, jako např. stravenky. Vám společnost SIPADAN a.s. zajistí nejen náhradní plnění v roce 2023 a dále, ale i bezpečnostní a úklidové služby prováděné s velkou profesionalitou a kvalitou.

Kontakt

Mikulandská 119/10
110 00 Praha 1

tel.: 284 860 001
e-mail: praha@diseven.cz
web: www.disevenservice.cz

 

Náhradní plnění D.I.SEVEN s.r.o. Praha

Společnost D.I.SEVEN SERVICE s.r.o. nabízí v Praze a i po celé ČR komplexní úklidové a bezpečnostní služby spojené s náhradním plněním. Zaměstnávání osob se ZTP a zaměstnávání invalidních důchodců D.I.SEVEN SERVICE s.r.o. zajišťuje od roku 2004. Tato agentura dbá na vysokou kvalitu odvedených služeb a pro své zaměstnance nabízí nejen práce pro ZTP, ale i řadu odborných školení a přednášek. Díky tomu pomáhá osobám se ZTP uplatnit se jak v běžném, tak i společenském životě.