Náhradní plnění 2012

Postup splnění povinnosti zaměstnávání osob se zdravotním postižením nebo náhradní plnění této povinnosti je v roce 2012 následující:

Každá firma s více než 25 zaměstnanci má podle zákona o zaměstnanosti č. 435/2004 Sb. povinnost zaměstnávat osoby se zdravotním postižením.

Tuto povinnost můžete jako zaměstnavatel splnit 3 způsoby:

 • zaplatíte povinný podíl státu
 • zaměstnáte osoby se zdravotním postižením
 • odeberete zboží nebo služby od jiné firmy, která sama zaměstnává pracovníky se ZP - náhradní plnění

Zaplacení povinného podílu státu?

Zákon stanovuje, že výše odvodu do státního rozpočtu činí za každou osobu se zdravotním postižením, kterou by zaměstnavatel měl zaměstnat, 2,5 násobek průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství za první až třetí čtvrtletí kalendářního roku, v němž povinnost plnit povinný podíl osob se zdravotním postižením vznikla.

Pro Vaši firmu to znamená odvést nemalý finanční obnos, který se navíc bude rozvojem naší ekonomiky stále zvyšovat a Vaše výdaje při využití této možnosti samozřejmě také.
Naštěstí máte i další možnosti.

Zaměstnávání osob se zdravotním postižením?

Tato možnost je zákonem definována jako povinnost zaměstnávat v pracovním poměru osoby se zdravotním postižením ve výši povinného podílu těchto osob na celkovém počtu zaměstnanců zaměstnavatele. Povinný podíl činí 4 %.

Pro Vás to znamená, že pokud zaměstnáváte například 200 osob, je Vaší povinností vytvořit, popřípadě přizpůsobit pracovní místo minimálně 8 lidem se zdravotním postižením. Tyto lidi navíc musíte ve Vašem okolí vyhledat a zaškolit. Víte o osmi lidech z Vašeho oboru, kteří budou schopni práce pro Vás?

Využijte náhradní plnění formou odběru služeb!

Náhradní plnění 2012 představuje nejefektivnější řešení pro Vaši firmu a nejméně starostí pro Vás. A ještě za své peníze dostanete služby, které Vám usnadní podnikání. Výběr firem s možností odběru náhradního plnění je v Praze široký. Bezpečnostní a úklidové agentury, které Vám na těchto stránkách představujeme, splňují zákonnou povinnost zaměstnávání 50 % osob ZTP, která je nutná pro nabídku odebírání náhradního plnění.

Je to jednoduché!

Stačí, když uděláte následující:

 1. Vyberte si z jednu z pražských agentur
 2. Vyberte si služby (ostraha, úklidové služby, recepční služby...)
 3. Doručte úřadu práce následující dokumenty, které Vám agentura poskytne:
  • čestné prohlášení agentury o tom, že zaměstnává více než 50 % osob se změněnou pracovní schopností
  • potvrzení o finančním objemu služeb, které jste u ní za daný rok čerpali
  • faktury, které Vám za daný rok agentura vystavila

Povinnost předložit úřadu práce způsob plnění povinného podílu je stanovena do 15. 2. za předchozí kalendářní rok. Náhradní plnění 2013 tedy doložíte do 15. 2. 2013.

Náhradní plnění 2013

Doporučujeme

Dopřejte se profesionální bezpečnostní služby. Letité zkušenosti, mnoho spokojených klientů. Náhradní plnění 2012 Vám zodpovědně zajistí bezpečnostní agentury s působností v Praze i v celé ČR.